Varpelis darželyje suskambėjo paskutinį kartą

Gražiomis gegužės mėnesio 24-26-27 dienomis darželio priešmokyklinėse grupėse tvyrojo šventinė nuotaika.  ,,Nykštukų“, Varpelių“, ,,Kodėlčiukų‘ grupių išpuoštos laiptinės ir rūbinės, ant papuoštų stalų kvepėjo gėlių puokštės, kėdutės papuoštos įvairiaspalviais balionais. Ant durų paskutinį kartą užrašas- ,,Lik sveikas, darželi!“.

Laimingų vaikų veiduose džiaugsmas, šurmulys, kaip ir visada, kai ruošiamasi kokiai nors šventei. Tačiau  auklėtojų veiduose matėsi susirūpinimas savo ugdytiniais, nes tai paskutinis pasirodymas ir visų įvertinimas už atliktus darbus.

Į paskutinę šventę vaikai sukvietė pačius brangiausius žmones: mamas, tėčius, seseris, brolius, močiutes bei senelius. Visi su gėlėmis į papuoštą salę rinkosi švytintys ir laukė išpuoštų savo vaikų pasirodymo.

Šventė prasidėjo suskambus paskutiniam varpeliui, kuris pranešė, kad tai vaikams paskutinė šventė ir paskutinės dienos darželyje. Šventės metu priešmokyklinukai šoko pačius gražiausius šokius, dainavo pačias gražiausias daineles, deklamavo, vaidino, skaitė. Skaičiavo ir atsakinėjo į vaikų ir auklėtojų pateiktus klausimus ir tėveliai, kurie savo žiniomis nenusileido vaikams. Žodžiu, vaikai parodė viską, ką išmoko būdami darželyje, ir patvirtino, kad gali lankyti pirmąją klasę.

Pasibaigus vaikų pasirodymui darželio direktorė pasveikino būsimuosius pirmokėlius sakydama, kad ir kaip nenorėtų išleisti iš darželio užaugintų vaikų, tačiau teks tai padaryti, nes geras įgytas žinias teks plėsti, mokykloje, o darželis suteikė kiekvienam tai, kas geriausia. Vėliau visiems įteikė priešmokyklinio ugdymo(si) programos diplomą, auklėtojos- atminimo dovanėles. Taip pat padėkojo tėvams už gerai auklėjamus vaikus, palinkėjo sėkmės žengiant pirmuosius nelengvus žingsnius mokykloje. Pavaduotoja ugdymui palinkėjo susirasti gerų naujų draugų, klausyti mokytojos, kuri ves į žinių šalį, o tėveliams pradėti kartu mokytis su savo atžalomis.  Tėveliai dėkojo grupių auklėtojoms už jų vaikų auklėjimą, nuoširdų bendravimą, linkėjo sėkmės  išleidžiant į mokyklą vis  naujas darželinukų laidas.

Po šventės vaikus dar džiugino personažas Piratas ir įvairios jo pateiktos užduotys. Vėliau darželio kieme kiekvienos grupės vaikai kartu su tėveliais prisiminimui pasodino po medelį ir dekoratyvinių krūmelių. Palinkėjo sodinukams greitai užaugti, kad aplankyti auklėtojų atėję vaikučiai galėtų pasidžiaugti jų pasodintais ir gražiai augančiais medžiais.

Šventė pasibaigė, įvairiaspalviai balionai su vaikų svajonėmis pakilo aukštai į dangų. Vėjas jas nešė vis tolyn ir tolyn- į  prasidedantį vaikų naują gyvenimo etapą.

Po šventės grupėje vaikų laukė tėvelių gražiai paserviruoti stalai, už kurių susėdę vaikai šventinei vakarienei dar kartą  su tėveliais dėkojo grupių auklėtojoms (,,Nykštukų“- Jolantai Spiridonovienei, Ingai Rimeikienei, ,,Kodėlčiukų“- Albinai Narmontienei, Vilijai Pilibavičienei, ,,Varpelių“- Elenai Alonderienei, Daivai Kiauleikienei) linkėdami joms sėkmės ir toliau mokant ir ugdant mažuosius ugdytinius gerų žinių ir gražių darbų.