Naujienos

STEAM panaudojimo galimybės ikimokykliniame amžiuje

Spalio 8 d. lopšelio – darželio ,,Saulutė“ pedagogams buvo organizuotas seminaras tema ,,STEAM panaudojimo galimybės ikimokykliniame amžiuje“. Pirmiausia pedagogai susipažino su STEAM ugdymo metodu, kuris yra paremtas vaikų kūrybiškumo skatinimu. Vėliau papildė žinias, apie tai, kaip tradicinė ugdymo veikla gali būti keičiama į eksperimentų, tyrimų laboratoriją lauke, muzikos ir sporto salėse, kitose netradicinėse erdvėse. Bandymai, eksperimentai, tyrinėjimai – tai tokia veikla, kuri patraukia vaikų dėmesį. Atlikdami užduotis, ugdytiniai tobulina mąstymo įgūdžius, mokosi problemų sprendimų, diskutuoja, sutelkia dėmesį, lavina pagrindinius pojūčius: regėjimą, klausą, lytėjimą, uoslę, stiprina pasitikėjimo savimi jausmą. Antroje seminaro dalyje pedagogai atliko praktines užduotis, kurias galės panaudoti darbe, vykdant STEAM ugdymo metodą. Pasibaigus seminarui, kiekviena pedagogių grupelė pristatė savo kūrybinius darbus kolegėms, dėkojo lektorei už geras idėjas.