Naujienos

Salantuose skambėjo žemaitiška tarmė

Gegužės 11 dieną Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus, lopšelio – darželio ,,Rasa“ iniciatyva buvome pakviesti dalyvauti konferencijoje ,,Mes mažieji žemaitukai“. Mūsų darželio mažosios ,,Meškučių“ grupės dainininkės Eglė ir Agnė S., Mėja I., Lėja G. ir Orneta U. prisistatymui išmoko žemaitišką Jolantos Raišutienės dainelę ,,Vabalų polkelė“. Ansamblį paruošė meninio ugdymo mokytoja Lolita Liaudanskienė. Renginyje dalyvavo: Skuodo lopšelio – darželio, Skuodo rajono Mosėdžio lopšelio – darželio, Plungės rajono Liepijų mokyklos Šateikių skyriaus, Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų komandos. Konferencijos tikslas – pažinti, puoselėti ir išlaikyti žemaitišką tarmę, pasidžiaugti tarmiškuoju kalbos lobynu.

Visi smagiai ir išradingai leido laiką. Gražūs žemaitiški prisistatymai susilaukė skambių plojimų. Vėliau sumanieji žemaitukai atliko įvairias užduotis: komandos lenktyniavo apsiavusios medinėmis klumpėmis, rinko gražiausią žemaitišką žodį, planšetiniame kompiuteryje sprendė žemaitišką užduotį, o kūrybinėse dirbtuvėlėse iš bulvės skaptavo klumpę ir dekoravo gintarėliais. Konferencijos pabaigoje – linksmas šokis, bendra nuotrauka!

Apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, padėkos raštais, pavaišinti skaniu pyragu, sūriu ir obuolių sultimis, smagūs, linksmi, laimingi grįžome į darželį.