Naujienos

Kalėdinė šventė “Sniegą tyliai berdama, seka pasaką žiema”

Kaip sutikti, ką pasakyti, kaip pasiruošti – tokie klausimai kilo vaikams ir auklėtojoms pasitinkant didžiųjų metų kalėdinį stebuklą- Kalėdų senelio su didžiuoju dovanų maišu. Ir visi kaip įmanydami ruošėsi: mokėsi eilėraštukus, prisiminė mįsles apie žiemą, padedami meninio ugdymo mokytojos mokėsi gražių  kalėdinių dainelių, žaidimų ir šokių.

Gruodžio 19 ir 20 dienomis lopšelio – darželio ugdytiniai sulaukė ilgai laukto svečio – Kalėdų senelio. Kad susitikimas būtų linksmesnis, į šventę vaikai pakvietė pačius artimiausius ir svarbiausius šeimos narius. Šventei prasidėjus, vaikai susirinkusiems rodė tai, ką jie išmoko. Auklėtojoms priminus, ko jie, labiausiai šiandien laukia, visi garsiai kvietė Kalėdų senelį. Pasirodžius Kalėdų seneliui, vaikų džiaugsmui nebuvo ribų.  Tik kai jis pasakė, kad dovanų neturi,  o atėjo su vaikais tik pabendrauti, pažaisti, visų veidai nuliūdo. Bet Kalėdų seneliui sušukus, kad čia tik jo kalėdinis pokštas, visų akys vėl pralinksmėjo ir į salę su didžiausiu dovanų maišu įėjo Olafas – sniego senis.

 Kalėdų senelis kvietė tėvelius, senelius kartu visiems padainuoti, pasekti pasakėlę, pažaisti jo pasiūlytus žaidimus: traukti virvę, jodinėti ant  tėvelių-,,arkliukų“, pasimėtyti sniego gniūžtėmis, inscenizuoti mišką su jame gyvenančiais žvėreliais ir paukšteliais.

Kalėdų senelis dalindamas dovanas klausė vaikų išmoktus eilėraštukus, žiūrėjo paruoštus šokius, klausė jų, kuo norėtų būti užaugę. Gal ne visų vaikų išsipildė svajonės nuo Kalėdų senelio gauti to, ko norėjo, bet juk dovanų po kalėdine eglute senelis žadėjo padėti ir namuose. Štai tada  vaikai ir pamatys,  ar Kalėdų senelis bus išpildęs vaikų svajones, o jei ne- liks laukti kitų kalėdinių švenčių.