Veiksmo savaitė be patyčių 2018

Kovo 19-25 dienomis jau devintą kartą organizuojamoje  nacionalinėje ,,Veiksmo savaitėje be patyčių 2018“ aktyviai dalyvavo ir ,,Saulutės“ darželio pedagogai. Nors apie patyčias su  vaikais kalbama beveik kiekvieną dieną, tačiau vyresnių grupių vaikai noriai klausinėjo, diskutavo,  aiškinosi vieną ar kitą pasitaikančią patyčių situaciją grupėje ar iš draugų pasakojimų. Mažesniesiems vaikams  auklėtojos skaitė knygeles, analizavo kūrinėlių iliustracijas. Tai skatino vaikus pamąstyti, kodėl vienu ar kitu atveju yra tyčiojamasi ir ką daryti, kad taip daugiau nesikartotų. Kadangi vaikams labai patinka piešti, jų darbeliuose atsispindi  gerumas, draugiškumas, pagarba, meilė vienas kitam, šeimos nariams.

Kovo 22 dieną darželyje lankėsi Plungės pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė Jurgita Savickienė. Ji priešmokyklinio ugdymo ,,Meškučių“ ir ,,Ežiukų“ grupių vaikams  be patyčių  vykdomoje akcijoje kalbėjo tema ,,Draugystės apyrankės“. Pas vaikus svečiavosi rudnosis meškinas, kuris paprašė vaikų nupiešti tai, kas jį galėtų pradžiuginti. Vaikai piešė viską: bitutes su nameliu, fejerverkus, balionus, gėlytes, saulę  ir kt. Nupieštus piešinėlius meškutis nepasiėmė, bet liepė kiekvienam susirasti draugą ir padovanoti jam savo piešinėlį. Svarbiausia, kad meškutis pasidžiaugė, jog piešinėliuose atsispindėjo šviesios pavasarinės spalvos, kurios suteikė dar daugiau gerumo.

Pasibaigus akcijai vaikai vieni kitiems linkėjo būti dar geresniems, atsakingesniems, pakantesniems, draugiškesniems, mokėti užjausti  ir pagelbėti.