Obuolio diena neaplenkė ir „Saulutės” darželio

Spalio 21 diena paskelbta pasauline obuolio diena. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta Londone 1990 metais, rengiant didžiulę šventę, skirtą populiarinti produktus iš obuolių. Manoma, kad obuoliai kilo iš Centrinės Azijos. Archeologų teigimu, juos žmonės valgė nuo 6500 m. prieš Kristų. Europoje ir Azijoje obuoliai auginami jau tūkstančius metų, į Šiaurės Ameriką jie buvo atgabenti kolonistų tik XVII amžiuje. Pasaulyje yra daugiau negu 7500 obuolių veislių. Obuolys – vertingas vaisius, dažną dieną džiuginantis vaikus ant darželio pietų stalo.

Visą savaitę darželyje kvepėjo ir karaliavo obuoliai. Organizuotos kūrybinės, literatūrinės, muzikinės ir judrios veiklos. Jų metu pedagogai stengėsi  praturtinti vaikų žinias apie obuolį, jo populiarumą, turtingumą vitaminais, maistinėmis medžiagomis,  reikšmę žmogaus organizmui, skatino sveikai maitintis valgant kuo daugiau vaisių.

,,Grybukų“ grupės mažyliai džiaugėsi raudonšoniais obuoliukais, rideno juos loveliu, lygino dydžius, spalvas, riedėjimo atstumą.  4-5 m. ,,Boružėlių“ grupės ugdytiniai didelius obuolio trafaretus pildė ir margino obuoliais. 5-6 m. ,,Lašiukų“ grupėje STEAM veikloje kartoninius obuoliukų trafaretus vaikai vyniojo įvairiaspalviais siūlais, konstravo iš detalių. Didžiausias džiaugsmas, kai vaikas pats gali dalyvauti bet kurioje, daug veiksmo turinčioje veikloje. Darželis pakvipo keptais obuoliais: vieni obuolius pjaustė skiltelėmis, kiti gremžė duobutes, ruošė vaisių asorti, obuolių iešmelius, barstė cukrumi. Papuošti obuoliukai išsirikiavo kepimo skardoje ir iškeliavo į virtuvėje esančias orkaites. Paskanauti, kitus pavaišinti ir įvertinti savo darbą panoro visi.