Naujienos

Teatro savaitės metu keliavome pasakų takais

Dėl netikėtų vaikų ir darbuotojų ligų šiemet neturėjome galimybės sudalyvauti respublikiniame Plungės kultūros centro renginyje „Vaikiško teatro pavasaris -2022“, tačiau darželyje šauniai paminėjome tarptautinę Teatro dieną. Kovo 21- 25 dienomis vyko teatrinių žaidimų savaitė ,,Kelionė pasakų takais“.

Daugiametė mūsų darbo patirtis patvirtina, kad teatras –  puiki priemonė skatinti vaikų kūrybiškumą, ugdyti dvasines ir estetines vertybes, emocinės saviraiškos skatinimą improvizuojant, plėsti vaizduotės ir fantazijos ribas, ugdyti gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, mokytis stebėti, analizuoti, gėrėtis draugų ir savo aktoriniais gebėjimais, nugalėti baimę, įgyti didesnio pasitikėjimo savimi, būti mažais didelio pasaulio kūrėjais.

Pedagogai  kartu su vaikais aptarė, kas yra teatras, spektaklis, vaidinimas, ką galima vaidinti, kokių priemonių reikia spektakliui kurti. Stengėmės naudoti tradicines ir netradicines priemones, pagamintas iš įvairių medžiagų,  improvizavome pagal žinomų  autorių pasakas ir pačių sukurtas pasakėles. Kūrėme siužetus pagal įvykusius nuotykius, gaminome teatrinių žaidimų priemones, mėgdžiojome įvairius gyvūnų judesius, atsižvelgiant į gyvūno emociją.  Savaitės refleksija atsispindėjo vaikų kūrybiniuose darbuose.