Naujienos

Sveikatiados iššūkis “Saldintą gėrimą keičiu į vandenį”

Vanduo –gyvybės šaltinis. „Drugelių“ grupės vaikučiai priėmė sveikatiados iššūkį „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį“. Tai mums jau įprastas ritualas, nes saldintų gėrimų darželyje negeriame, tačiau pakalbėjus su vaikais, paaiškėjo, jog namuose vaikai dar geria tokius gėrimus. Aiškinomės, kodėl tai daryti nesveika: „Genda dantukai“ (Lukrecija), „Gali pradėti skaudėti pilvuką“ (Adrijana) ir kt.  Informacijos ieškojome enciklopedijose. Vaikai ragavo įvairių skonių vandenį: su apelsinu, citrina, agurku, taip pat gryną. Užrištomis akimis bandėme atspėti, kokio skonio vanduo indelyje. Vieniems vaikams labiausiai patiko vanduo su citrina, kitiems – su apelsinu, tretiems – su agurku. Galiausiai priėjome išvadą, kad bet kokį vandenį gerti sveika ir kad saldžių gėrimų geriau nebegersime.

Iššūkį priėmė ir „Pagrandukų“ grupės vaikučiai. Jie į vandenį dėjo obuolių, apelsinų. Ragavo. Tikrai skanu … ir sveika.