Smagu, kad esame pripažinti Darnia mokykla!

Lopšelis – darželis ,,Saulutė“ nuo 2021 metų rugsėjo dalyvauja Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamoje darnaus vystymosi įgūdžių programoje ,,Darni mokykla“. Programa siekia paskatinti jaunus žmones mokyklose imtis iniciatyvos, ugdyti darnios gyvensenos įpročius bei šviesti žmones apie įvarius, aplinkai ir visuomenei vertingus pasirinkimus.

Programa gyvuoja nuo 2014 m. ir kasmet suburia gausų tinklą mokyklų dalyvių, kurios, pasibaigus projektams, džiaugiasi tvariais sprendimais, sutaupytomis lėšomis ir naujomis mokyklų iniciatyvomis bei tradicijomis. Dalyvavimas programoje yra būdas mokyklos bendruomenei prisijungti prie globalių problemų sprendimo bei prisijungti prie pasaulinių tikslų vystymo. ,,Darnios mokyklos“ formatas padeda įtraukti bendruomenę į mokyklos planuojamas veiklas, formuoti sąmoningą bendruomenės mąstymą apie tvarius, aplinkai ir visuomenei vertingus pasirinkimus, keisti vartojimo įpročius, ugdyti darnios gyvensenos būdą. Visa tai inicijuojama per vaikams suvokiamus pokalbius, diskusijas, akcijas, renginius ir patrauklias praktines veiklas.

Metų pabaigoje jau sudalyvavome ,,Darnios mokyklos“ iniciatyvoje ,,Darnios mokyklos Kalėdos“. Darželio bendruomenė, sutikdama Kalėdų šventes, ieškojo naujų idėjų, kaip daugkartinio panaudojimo medžiagų galimybėmis pasipuošti įdomiau ir kūrybiškiau. Eglutes puošėme vaikų darbeliais iš antrinių žaliavų. Tikimės ir ateityje veiklas praturtinti gražiomis idėjomis ir pasidalinti gerąja patirtimi su visais bendražygiais.