,,SKAITĪMĀ ŽEMAITĖŠKĀ“

Lapkričio 13 d. Plungės viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis žemaitiškų skaitymų konkursas ,,Skaitīmā žemaitėškā“, kurį organizavo Plungės rajono savivaldybės biblioteka, Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei Žemaičių kultūros draugijos Plungės skyrius ,,Gondinga“. Konkurso dalyvius vertino žemaičių tarmės žinovai, istorikai, etnografai.

Lopšeliui – darželiui atstovavo ,,Varpelių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinė Morta Novoruckytė (6 m.). Ji pristatė žemaitišką skaitymą ,,Tinginie douna“. Darželio skaitovę paruošė meninio ugdymo mokytoja Janina Norkevičienė. Mortai atiteko Savivaldybės įsteigtas prizas už nuoširdžiausią pasakojimą, organizatorių padėkos raštas ir darželio administracijos atminimo dovanėlė.