Naujienos

Sausis pakvietė vaikus į renginius

Paspaudus ilgai  lauktam  žiemos šaltukui ir nežinia kiek dar užsibūsiančiam, lopšelio – darželio ,,Saulutė“ pedagogės skubėjo su vaikais pasidžiaugti žiemos malonumais lauke. Nors vieną dieną sniego nė mažos saujelės nesusemsi, žiūrėk – kitą dieną jau ir iš pripustytų pusnų išbristi negalima. Tačiau žaidimų, kurie džiugintų vaikus visomis dienomis, tikrai netrūko. Kiek daugiau auklėtojos dėmesį skyrė gamtos stebėjimui ir projektinės veiklos ,,ŽIEMOS TYRINĖJIMŲ LABORATORIJA“ tyrinėjimams: medžių, krūmų, dangaus, vėjo krypties, sniego purumui, baltumui, ledo storumui, tirpimui. Stebėjimas ir tyrinėjimas dažniausiai baigėsi vaikų užduodamais klausimais, į kuriuos auklėtojos stengėsi atsakyti tuoj pat, arba visi atsakymo ieškojo grupėse esančiose knygelėse arba enciklopedijose. Bene labiausiai vaikai džiaugiasi, kai su jais kalbama apie paukščius. Todėl nenuostabu, kad sausio 8-12 dienomis darželyje vyko ekologinis projektas ,,PAUKŠTELIAI MŪSŲ DRAUGAI“. Visą savaitę buvo kalbama apie paukštelius, stebėjo juos lauke, žiūrėjo knygutes, filmukus, lipdė iš plastilino, kirpo ir aplikavo. Tačiau bene svarbiausias projekto tikslas – lesyklėlių darymas. Ne tik grupėse, bet ir namuose vyko didžiulis darbas. Vaikai su auklėtojomis iš antrinių žaliavų darė įdomiausių formų ir dydžių lesyklėles, papuošdami jas įvairių spalvų karpiniais. Visi norėjo, kad į jų padarytas lesyklėles atskristų kuo daugiau paukštelių. O tėvelių padarytos lesyklėlės buvo erdvesnės ir didesnės – iš natūralaus medžio. Todėl, sausio 12 d. darželyje buvo skelbiama lesyklėlių diena ,,UŽ VIENĄ TRUPINĖLĮ“. Jos metu kiemo prižiūrėtoja (auklėtoja Gražina Krasauskienė) ir sniegena (auklėtoja Zita Lukauskienė) visus akcijos dalyvius pakvietė į lauką. Visas kiemas  švytėjo ir mirgėjo  nuo vaikų ir lesyklėlių didumo bei  margumo. Visi draugiškai pasikalbėjo apie paukštelių globos svarbą žiemos metu, pasidžiaugė padarytomis  lesyklėlėmis. Vėliau kiemo prižiūrėtoja išdalino vaikams grūdų, duonos trupinių, lašinių, riešutų ir pakvietė prie išsirinktų medžių sukelti inkilėlius ir priberti maisto. Nors žvarbus šaltukas kandžiojo mažųjų dalyvių žandus ir  nosis, visų nuotaika buvo puiki, šokinėjo iš džiaugsmo, paveikslavosi prie pakabintų paukšteliams skirtų namelių.

Dėkojame tėveliams už nuoširdžią pagalbą prisidėjus prie  gražios akcijos. Vaikai turės progos visą žiemą stebėti ir globoti paukštelius, o atėjus pavasariui galės klausytis gražių pavasarinių giesmelių.