Naujienos

Rudenėlio dosnumas

Baigiantis lapkričio mėnesiui, net dvi dienas lopšelio – darželio ,,Saulutė“ vaikučiai  muzikinėje pramogoje ,,RUDENĖLIS Į ARUODUS“ atsisveikino su turtingiausiu metų laiku – rudenėliu, užleisdamas vietą  šaltesniam metų laikui.

Lapkričio 22 d. pramogos organizatoriai Senelė su Seneliu (auklėtojos  Albina Narmontienė  ir Rolanda Kubilinskienė) į vieną gražų būrį pakvietė mažuosius ,,Lašiukų“, ,,Boružėlių“, ,,Kiškučių“ ir ,,Drugelių“ grupių vaikučius. Čia jie žaidė mėgstamus žaidimus: ,,Sudėk į pintinę obuoliukus pagal spalvą“, ,,Kas greičiau leisdami per rankas, pridės pilną kibirėlį bulvių“. Bene linksmiausių emocijų suteikė verdama ,,kaimiška  močiutės bulvienė“, į  kurią  vaikai sudėjo visas žinomas daržoves, pagardino pipirais, česnakais, svogūnais, ir žinoma, dėjo po didelį šaukštą grietinės. Smagiai  sukosi mažųjų  muzikiniai – rudeniniai rateliai, kurių išmokė meninio ugdymo mokytoja Janina  Norkevičienė. Teisingai ir greitai įmindami muzikines ir ne tik muzikines mįsles apie turtingą vaisiais ir daržovėmis rudenėlį, vaikai įrodė, kad turi daug žinių. Už  smagią nuotaiką, geras žinias, tebėję pramogą tėveliai dėkojo ir plojo, o visus vaikučius Senelis su Senele apdovanojo obuoliais.

Lapkričio 23 d. į salę rinkosi vyresnieji vaikai pasipuošę rudeniniais simboliais: ,,Varpeliai“ – daržovėmis, ,,Kodėlčiukai“ – vaisiais, ,,Meškučiai“ – miško gėrybėmis, ,,Ežiukai“ – javais. Čia pasibūti visiems kartu, pasilinksminti pakvietė pramogos organizatorės Onutė (auklėtoja Rita Tamošauskienė) ir Petriukas (auklėtoja Regina Montvydienė) bei meninio ugdymo mokytoja Janina Norkevičienė. Žaisdami vaikai lenktyniavo, aiškinosi, kurios rudens gėrybės komanda greičiau šaukštu perneš gilę nenumesdami  ant žemės. Taiklumo reikalavo ir žaidimas ,,Sumesk į krepšį kuo daugiau obuolių“. Visų nuostabai krepšiuose buvo sumesta po lygiai gražių raudonskruosčių siuvinėtų ,,obuolių“. O po žaidimų vaikai iš visos širdelės ne tik dainavo smagias, nuotaikingas daineles, bet ir sukosi muzikinių žaidimų ratelių sūkuryje. Vėliau vaikams teko gerai pasukti galveles įminant mįsles. Kadangi  vaikų žinios buvo puikios, už tai iš Onutės ir Petriuko gavo dovanų –  obuolių ir riešutų. Žaidžiant žaidimą ,,Maišas yra, grūdai byra“, neišbirėjo nė vienas grūdas, todėl iš sumaltų miltų vaikams buvo skirta dovana – duonos kepaliukas.

Pasibaigus pramogai, visi jos dalyviai dėkojo vieni kitiems už gerą nuotaiką, smagų pasibuvimą, tikėdamiesi, kad ir kitais metais į darželį atkeliavęs  Rudenėlis bus toks pat dosnus, kaip ir šiemet.