Naujienos

Patyriminis projektas ,,Slieko namas‘‘

Pavasarį atgimsta ne tik gamta, bet ir įvairūs vabzdžiai, vabalai ir kiti gyviai. ,,Kodėlčiukų‘‘ ir ,,Kiškučių‘‘ grupių vaikai turėjo progos artimiau susipažinti su sliekais.

Pažintis su sliekais prasidėjo grupėje pažiūrėjus vaizdo įrašą ,, Bestuburių tyrinėjimas, Pažintis su slieku‘‘. Vėliau  vaikai įvairiapusiškai tyrinėjo grupėje apsigyvenusius sliekus. Padidinamųjų  stiklų pagalba ieškojo slieko kūno dalių: balnelio, priekinės- galvinės ir užpakalinės dalies.  Apžiūrėję slieką, vaikai pamatė, kad judėdamas jis susitraukia, išsitempia, pailgėja, sutrumpėja, taip jis braunasi gilyn į žemę. Įsitikino, kad sliekai neturi dantų, kojų, nekenkia žmogui. Išsiaiškino, kad jie priklauso žieduotųjų kirmėlių rūšiai, išsirita iš kiaušinių, yra labai naudingi dirvožemiui, kuriame auga daržovės ir kiti augalai. Sliekai  minta pūvančiomis augalų liekanomis ir maisto atliekomis.

Kad toliau galėtume tęsti pažintį su sliekais, juos apgyvendinome įsigytame ,, Slieko name‘‘.

Ugdytiniai turės galimybę kasdien lauke stebėti ar ,,Slieko name‘‘ kas nors keičiasi, pasirūpinti maistu ir vandeniu ( žemė turi būti drėgna, neperdžiūvusi), taip pat stebėti, apžiūrėti šalia esantį ,,Vabaliukų viešbutį‘‘.   Taip vaikai ugdysis atsakomybę už gyvosios aplinkos saugojimą.

 

Projektas vykdomas pagal Aplinkos apsaugos rėmimo programą ,,Maži, bet daug galintys‘‘.