Naujienos

Paminėjome Tolerancijos dieną

Būti tolerantišku – tai reiškia gerbti vieni kitus, būti pakantiems, mokėti suprasti vieni kitus, pagarba kitokiam, nesvarbu, koks tu bebūtum. Tokius ir kitus gražius žodžius bene kiekvieną dieną vaikai girdi iš savo pedagogų. Šiais metais Tolerancijos dienai – lapkričio 16-tai –  paminėti pasirinktas simbolis – RANKOS. Rankos, apie kurias galima kalbėti labai daug: kai reikia, jos gelbsti, kai skauda, jos glosto ir šluosto  iš skausmo ir džiaugsmo riedančią ašarą, jos ištiesia pagalbos ranką, jos stato, kuria gražiausius stebuklus.

Norėdamos paminėti reikšmingą dieną, mažesnių grupių auklėtojos su vaikais knygelėse, kasdieniniame gyvenime ieškojo pačių paprasčiausių žodžių, kurie padėjo suprasti, kas ta tolerancija, ką ji reiškia. Vyresnieji vaikai vaizdinės medžiagos pagalba aiškinosi tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius, analizavo priešiškumą kitam, kitokiam, jo pasekmes ir kt. Pats mėgstamiausias vaikų užsiėmimas – piešimas. Padedant auklėtojai Albinai Narmontienei iš ,,Kiškučių“ grupės, iš vaikų nudažytų mažų delniukų išaugo didelė gėlė. Rankų gėlės  mirgėjo ir ,,Boružėlių“ grupės vaikų bei jų auklėtojos Danguolės Kubilienės darbelyje.  Draugystės traukinuku su užrašu ,,Mes draugai“ keliavo ,,Lašiukų“ grupės vaikučiai kartu su auklėtoja Vida Latakiene. ,,Ežiukų“ grupės vaikai ir auklėtoja Regina Montvydienė atkeliavusiam į svečius ,,ežiukui“ pasiūlė pasipuošti rankų spygliukais o ,,Meškučių“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Laima Ringiene turėjo gerai paplušėti, kad vienoje grupės sienoje pradėtų šviesti didžiulė rankų saulė.

Gražiai, išradingai dirbo visų kitų grupių vaikai, ir, gal būt, visi mintyse susikibę už mažų ir didelių  RANKŲ kartojo ,,Kokie mes laimingi, kad gyvename šiandien“.