Naujienos

Nepamiršome paminėti užgavėnių

,,Žėima, žėima, biek iš kėima“- taip lopšelio – darželio  ugdytiniai savo grupėse varė žiemą iš kiemo: gamino kaukes, žaidė, o kai kas Morę pasigamino ir jai laužą sukrovė. Nors 2021- ųjų  metų Užgavėnės sutapo su Vasario 16 – ąja, vis tiek ši  nuotaikinga ir triukšminga šventė buvo paminėta. Vaikai pasigedo Morės, kuri kitais metais pasitikdavo juos prie darželio ar nulydėdavo piktu žvilgsniu jungiamuoju koridoriumi.. Kam šiemet blogus darbus atiduoti!?  Visi juokavo, kad ne tiek daug ir tų blogų darbų susikaupė, jei   Morė neatkeliavo jų pasiimti.

Nepamiršome aptarti Užgavėnių tradicijas: Lašininio ir Kanapinio dvikovą, Morės deginimą, blynų valgymą, šiupinio virimą ir gausų riebių valgių ragavimą. Svarbiausias akcentas – triukšmingas persirengėlių – čigonų, žydukų, giltinių, ožių – vaikščiojimas vieni pas kitus, kurių metu daug šokama, dainuojama, buriama ir visokiais užkalbėjimais žiema varoma iš kiemo. Su džiaugsmu vaikai gaminosi sau kaukes –  jas kirpo, spalvino, aplikavo, paįvairino spalvotais siūlais ir garbanėlėmis. Vėliau dėjosi ant veidų, žaidė, šoko, sukeldami triukšmą  su barškučiais, tarškynėmis, švilpukais, skandavo –  varė žiemą iš darželio kiemo.

Tikimės, kad per kitas Užgavėnes  darželio ,,žydukai“ galės kviesti pasigalynėti Kanapinį su Lašininiu,  kartu gardžiai suvalgyti mielinių blynų bei su didžiausiu trenksmu išvaryti žiemą iš kiemo.