Aplinkosauginis projektas ,,Medžių pasaulis iš arti“

Iš Savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos gautų lėšų lopšelio – darželio ,,Saulutė“ bendruomenė nuo 2022 metų kovo mėnesio pradėjo vykdyti gamtosauginį projektą ,,Medžių pasaulis iš arti“.  Projektas skirtas vaikų ir pedagogų gamtosauginės kompetencijos plėtojimui, taikant netradicinius ugdymo(si) būdus, vykdant edukacines – pažintines išvykas, akcijas, parodas, įtraukiant tėvus, socialinius partnerius. Ugdytiniai turės galimybę pažinti darželio teritorijoje esančius medžius, mokysis surasti medžių rūšis, jas lyginti, skaičiuoti pagal parengtus darželio želdinių žemėlapius, žymeklius.

2022 m. gegužės 16 dieną  priešmokyklinio ugdymo ,,Nykštukų“, ,,Meškučių“, ,,Ežiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis Inga, Simona, Laima, Ingrida pabuvojo edukacinėje – pažintinėje išvykoje ,,Gyvybės medis“  Žemaitijos nacionaliniame centro Alkos muziejuje. Žemaitijos kaimo ekspozicijoje apžiūrėjo ir aptarė medžio apdailos ir puošybos  galimybes. Didžiausią įspūdį vaikams paliko galimybė ant pasirinktos skiedros tapyti gyvybės medžio motyvą.

Dvi savaites ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vykdė įstaigos projekto temines išvykas ,,Medžiai už darželio vartų“. Išvykose, atlikdami įvairias užduotis, ugdytiniai susipažino su pagrindinėmis medžių rūšimis netolimoje aplinkoje: A. Jucio gatvėje, Plungės miesto parke prie žaidimų aikštelės ir „Ryto“ pagrindinės mokyklos, nuvyko prie Plungės jūros.

Aplinkosauginis projektas dar tik įpusėjo. Jis bus tęsiamas, kai ugdytiniai po vasaros atostogų sugrįš į darželį, kur jų lauks daug naujų, įdomių išvykų, susitikimų, projektų, medžių žymekliais paženklinta darželio aplinka.a