Naujienos

Akcija ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA “

Sausio 11-ąją lopšelio-darželio ugdytiniai, pedagogai ir visi tą dieną dirbantys darželyje paminėjo Laisvės ir gynėjų dieną. Jos tikslas – nuo mažens skiepyti patriotinius jausmus: meilę Tėvynei, Lietuvai, pagarbą suaugusiam ir vieni kitiems.

Pedagogai vaikams organizavo pilietiškumo valandėles, kurių metu, jiems suprantama kalba, aiškino sausio 13-osios įvykius. Apie išgyventus sausio įvykius turėjo ką papasakoti vaikų seneliai ir tėveliai.

Kad įprasmintų prisiminimą tų, kurie krito už laisvę ir nepriklausomybę, už gražesnį gyvenimą, visi prie savo mažų ir didelių širdelių prisisegė neužmirštuolių žiedus. Visų grupių ugdytiniai drauge su pedagogais, palaikydami gražią iniciatyvą, prisimindami sausio įvykius, aktyviai įsijungė į įvairias veiklas. Pirmiausia – uždegė žvakutes, kaip meilės ir stiprybės simbolį. Vėliau, vyresnieji ugdytiniai  klausėsi V. Lansbergio pasakos ,,Sausio 13-osios sniegenos“, jos metu į vazą buvo sumerkta puokštė neužmirštuolių. Kiti žiūrėjo filmuką apie sausio įvykius, vėliau juos bandė pavaizduoti piešiniuose. Mažieji kruopščiai klijavo neužmirštuoles ant lapų, vyresnieji piešė, kirpo ir klijavo neužmirštuolių gėlytes.

Visi vaikų daryti darbeliai, iškeltos trispalvės, deginami atminimo laužai, nešami vainikai ir degamos žvakutės ant žuvusių kapų  buvo skirti Laisvės gynėjams atminti.