Plungės lopšelyje – darželyje „Saulutė“ vaikų maitinimas organizuojamas remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964 „Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo” reikalavimais ir jo pakeitimais.

Maistas gaminamas darželio virtuvėje. Maitinimas organizuojamas vadovaujantis atnaujintu 20 dienų valgiaraščiu. Alergiškiems vaikams, kuriems gydytojas pažymoje nurodo saugotis tam tikrų produktų, gali būti organizuojamas pritaikytas maitinimas.

Plungės lopšelis – darželis “Saulutė” dalyvauja ES paramos programoje „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimas vaikų ugdymo įstaigose”

Valgiaraščiuose naudojami terminai:

Tausojantis patiekalas – maistas, pagamintas maistines savybes tausojančiu gamybos būdu: virtas vandenyje ar garuose, troškintas, pagamintas konvekcinėje krosnelėje, keptas įvyniojus popieriuje ar folijoje. Tausojantiems patiekalams nepriskiriami tarkuotų bulvių patiekalai.

Augalinės kilmės patiekalas  –  patiekalas pagamintas tik iš augalinės kilmės produktų (pvz.: makaronai be kiaušinių, košė be sviesto).

1. Perspektyvinis 20 dienų valgiaraštis (1-3 metų ir 4 -7 metų amžiaus grupei) : https://musudarzelis.com/menu

2. Perspektyvinis 20 dienų valgiaraštis alergiškiems vaikams (3-4 metų amžiaus)

VMVT nemokamos telefono linijos numeris  8 800 40403 (skambinti maitinimo organizavimo klausimais)