Nuotaikinga teatro savaitė 2018

Kovo 26-30 dienomis lopšelyje-darželyje ,,Saulutė“ prasidėjus tradicinei teatro savaitei ,,KAI PAŽINSIU PASAKĖLĘ – JĄ PASEKSIU“, rūpesčių grupėse vaikams ir auklėtojoms padaugėjo kaip niekada. Pedagogės nusprendė šiemet paieškoti naujų teatro savaitės organizavimo formų, kad vaidyba vaikams teiktų dar didesnes teigiamas emocijas, norą kurti, vaidinti, gerai jaustis, improvizuoti, įsijausti į pasakų personažus, pajusti bendruomeniškumo jausmą, ugdyti drąsą ir draugiškumą. Nuspręsta, kad geriausias būdas paįvairinti vaikų teatrinės savaitės veiklos vieta – darželio grupė, kurioje vaikai jausis laisviau, auklėtojos galės panaudoti žymiai daugiau dekoracijų, kitų vaidybai reikiamų  priemonių. Į visos savaitės teatro renginius buvo kviečiami tėveliai, kiti šeimos nariai, kurie galėjo pasidžiaugti vaikų ir auklėtojų kūrybiškumu, išradingumu.

Kovo 26 dieną į teatro savaitės atidarymo šventę visus darželio vaikučius ir tėvelius pakvietė lopšelio-darželio ,,Saulutė“ pedagogai, kurie vaidino spektaklį ,,GIRINUKO PASAKOJIMAS“. Vaikai ne tik džiaugėsi, bet ir buvo nustebę pamatę vaidinančias darželio direktorę, pavaduotoją bei jų mylimas auklėtojas. Po spektaklio vaikai mielai reiškė savo pastebėjimus apie vaidintų personažų vaidybą, garsą, aprangą, nuotaiką ir kt.

Kovo 27, 28, 29 dienomis, panaudodami pačias įvairiausias vaidybai raiškos formas: šešėlių teatrą, pirštinines, šluotines lėles, siūtų pagalvių, megztų liemenių personažus, stalo teatrą, dideles namelių ir širmų dekoracijas ir dar daugelį kitų priemonių, vaikai suvaidino  visas mėgstamiausias pasakas: ,,Vištytė ir gaidelis“, ,,Raudonkepuraitė“, ,,Ropė“, ,,Pirštinė“, ,,Pagrandukas“, ,,Zuikio trobelė‘ ir dar daug daug kitų gražių pasakėlių. Gražias teatrines veiklas salėje organizavo ir meninio ugdymo mokytoja Janina Norkevičienė.

Kovo 30 dieną – teatro savaitės uždarymo dieną – vaikai džiaugėsi Plungės Senamiesčio mokyklos dramos studijos ,,Svajoklis“, vadovaujamos mokytojos Kristinos Vaškelevičienės, parodytu spektakliu ,,DRYŽUOTA KIŠKUTĖ“. Lopšelio-darželio direktorė Birutė Razutienė dėkojo svečiams, auklėtojoms, kūrybinei grupei (R. Drungėlienei, D Kiauleikienei, I Rimeikienei, J Spiridinovienei, meninio ugdymo mokytojai J. Norkevičienei) už suorganizuotą gražų renginį. Kukurūziniu tortu buvo pradžiuginti svečiai, mokytoja – padėkos raštu. Darželio vaikai už nuotaikingus pasirodymus taip pat buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

Kadangi darželyje teatro savaitė jau yra tapusi tradicine švente, auklėtojos ir toliau ieškos naujų idėjų darbui su vaikais meninės raiškos srityje.