Didžiųjų pavasario švenčių Velykų laukia ir darželinukai

Šv. Velykos – viena didžiausių ir gražiausių krikščioniškų švenčių, kurią švenčiame atėjus pavasariui. Darželio auklėtojos stengiasi vaikams suteikti kuo daugiau žinių apie šventės prasmę, atsiradimą, papročius ir tradicijas šiuolaikiniame pasaulyje.
Didžiausią džiaugsmą šventės laukimui suteikia kiaušinių dažymas, jų raštai. Auklėtojos supažindina vaikus su populiariausiais kiaušinių dažymo būdais – skutinėjimu ir dažymu karštu vašku. Tačiau šiuo metu atsirado ir kitų kiaušinių gražinimo būdų, kurie vaikams labai patinka, t.y. kiaušinių puošimas lipdukais ir popierinių servetėlių pasirinktais paveikslėliais.
Šių metų balandžio 6-7 d. darželio grupės („Kodėlčiukų“, „Varpelių“ – 4-5 m., aukl. V. Pilibavičienė ir E. Alonderienė; „Ežiukų“ ir „Meškučių“ – 5-6 m., aukl. I. Gripiokina, L. Ringienė ir R. Tamošauskienė) vyko į Platelių Žemaitijos nacionalinio parko tradicinių amatų centrą, kur dalyvavo šv. Velykų laukimo edukaciniuose užsiėmimuose. Jų metu vaikai ne tik susipažino su Velykų tradicijomis, kiaušinių marginimo būdais ir raštais, tradiciniais Velykų stalo patiekalais, bet turėjo galimybių patys nusidažyti savo atvežtus kiaušinius. Šiais margučiais ypač džiaugėsi vaikučių tėveliai.
Žemaitijos informaciniame centre gidė – Raganaitė vaikams padėjo pagilinti žinias apie paukščius, gyvūnus, drugelius, vabalėlius… Vaikai daug klausinėjo apie jų gyvenimo būdą, naudą gamtai, mitybą, kur juos galima pamatyti, klausėsi įrašytų paukščių giesmelių. Taip pat daug susidomėjimo sulaukė įvarių gėlių žiedų kolekcija bei galimybė gėles atpažinti iš kvapo. Ne ką mažiau dėmesio sulaukė ir Raganiukės pasakojimas vaikams apie tai, kaip atsirado Platelių ežeras, kodėl Platelių miestelis pavadintas Plateliais. Na, o baigiantis ekskursijai labai smagu buvo pakeliauti „vilko pėdomis“.
Kelionėse, išvykose vaikai išmoksta begalę naudingų dalykų: tarpusavio bendravimo, darnos, komandinės dvasios, patiria daugybę emocijų, bet pagrindinis kelionių tikslas – pažinti supantį pasaulį. Tad stenkimės vaikams suteikti kuo daugiau galimybių pamatyti, pajausti, pasidžiaugti, išgirsti.