Darželiečiai žinias gilino pažintinėse edukacinėse išvykose

Darželiečiai  žinias gilino pažintinėse edukacinėse išvykose

Vaikų pažinimą praplečia tiesioginis bendravimas su bendruomenės žmonėmis, pabuvojimas skirtingose vietose už įstaigos ribų. Nuo vasario 22 d. iki kovo 1 d. ugdytiniai pažinimo kompetenciją gilino keliaudami į įvairias Plungės miesto institucijas ar pažindami artimiausią aplinką.
„Kodėlčiukų“ (3-4 m., aukl. V. Pilibavičienė) ir „Meškučių“ (4-5 m., aukl. L. Ringienė) grupės susipažino su dar nelankytomis artimos aplinkos patalpomis, darbuotojais. Sandėlininkė Jolanta atvėrė rūsyje esančio daržovių sandėlio duris, vaikus svėrė didelėmis svarstyklėmis, rodė, kur ir kaip sandėliuojamos daržovės, kiti produktai. Vaikai pamatė, kaip produktai keliauja į virtuvę, kas vyksta virtuvėje, kokie prietaisai, įrenginiai padeda žmonių darbe. Virėjos leido pamatyti, kaip didelėje orkaitėje skrunda pačių mažųjų paruošti gardėsiai.
„Ežiukai“ (4-5 m., aukl. I. Gripiokina), „Kiškučiai“ (5-6 m., aukl. L.Salienė) lankė Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialą. Vaikai susipažino su bibliotekininko profesija, uždavė klausimus, rinkosi ir vartė knygutes, sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytojais.
Priešmokyklinio ugdymo grupė „Boružėlės“ (6-7 m., R. Montvydienė), keliavo į Plungės policijos komisariatą, „Lašiukai“ (6-7 m., R. Tamošauskienė) aplankė vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinę mokyklą.
Mažieji 3-4 m. „Varpelių“ gr. ugdytiniai (E. Alonderienė) parduotuvėje „Kika“ domėjosi ten esančiais gyvūnėliais, jų gyvenimo būstais, mityba, bendravo su parduotuvės darbuotoja. Išvykos suteikė vaikams naujų žinių, emocijų, kurias vaikai perteikė išvykų aptarimuose kalba, menine ir žaidybine veikla.