Amatų šventės šurmulys lopšelyje – darželyje „Saulutė”

„Sveiki dideli ir maži, susirinkę į rudenėjantį ,,Saulutės“ darželį. Smagu, kad ne tik gražus rudenėlis, bet ir ,,Kepurinės“ šokis subūrė mus į smagią amatų šventę ,,MEISTRELI, MOKYK SAVO VAIKUS,“ – tokiais žodžiais spalio 13 d. direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Gramauskienė paskelbė šventės pradžią. Lukas Savinas (,,Meškučių“ gr.) ir Deivydas Mačiuitis (,,Ežiukų“ gr.) susirinkusius pasveikino nuotaikinga dainele ,,Kur joji, Jonai“. ,,Nykštukų“ grupės auklėtinė Justė Vasiliauskaitė, kuri buvo ir šventės vedėja, pristatė amatų šventės viešnias – amatininkes: Rūtą Šidlauskaitę, Rasą Žalūdienę ir Zitą Stasiškienę. Jos parodė darbo įrankius, kuriamus ir sukurtus darbus, kurie yra eksponuojami įvairiose parodose.
Šventės metu darželyje veikė trys dirbtuvėlės. ,,Varpelių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių vaikai buvo laukiami ŽVAKIŲ kūrimo dirbtuvėlėje. (amatininke Rūta Šidlauskaitė). ,,Ežiukų“ ir ,,Meškučių“ grupių vaikučiai kartu su viešnia Rasa Žalūdiene šurmuliavo PYNIMO dirbtuvėje, o AUDIMO dirbtuvėlėje plušėjo patys didžiausi darbininkai – priešmokyklinio ugdymo ,,Nykštukų“, ,,Drugelių“ ir ,,Kiškučių“ grupių vaikai. Pamatyti meistrystės būdus, įsidėmėti senovinių įrankių ir įnagių pavadinimus, žvakių liejimo paslaptis, pynimo iš žolelių margumyną, pasigrožėti vaikų kuriamais darbeliais į dirbtuvėles buvo pakviesti kitų ikimokyklinių įstaigų pedagogai ir ugdytinių tėveliai. Pasibaigus kūrybinei veiklai, dalyviai vėl rinkosi į salę, kur šventės vedėja Justė klausinėjo viešnių, kaip joms sekėsi išmokyti vaikus įvairiausių darbelių, kokie atliktų darbų rezultatai. Mokytojos pastebėjo, kad norint labai gerai atlikti visas užduotis, vaikams pritrūko laiko ir įgūdžių. Nežiūrint į tai, visi labai stengėsi, kad darbelis būtų geriausias ir gražiausias.
Mažiausieji darželio ,,Lašiukų“ ir ,,Boružėlių“ vaikučiai amatų dirbtuvėlėse nedalyvavo, bet kartu su auklėtojomis V. Latakiene bei R. Montvydiene grupėse mokėsi kepti bandeles ir sausainius. Šiais pačių pagamintais skanėstais draugiškai vaišinosi ir skanavo.
Šventei pasibaigus viešnioms įteikti padėkos raštai, saldžios dovanėles. Šilti padėkos žodžiai skirti kūrybinei darželio pedagogių grupei: Jolantai Spiridonovienei, Reginai Drungėlienei, Vilijai Pilibavičienei, Elenai Alonderienei, Laimai Ringienei, Ingridai Gripiokinai, Janinai Norkevičienei. Po sunkių darbų visi dalyviai buvo vaišinami virtuvės darbuotojų išvirtu gardžiu šiupiniu.
Tikimasi, kad amatų šventės šurmulys, neįgudusių pirštelių sukurti darbeliai ir padrąsinantys viešnių, auklėtojų, tėvelių pasiūlymai ir patarimai pažadins vaikų domėjimąsi amatais, įgytos žinios ir įgūdžiai tolimesnėse veiklose virs naudinga patirtimi. Dirbtuvėlėse vaikų sukurti darbeliai eksponuojami jungiamajame koridoriuje. Jais gali pasigrožėti ir tie, kurie neturėjo galimybės dalyvauti šventėje.